Historie

Jak šel s námi čas!

 • ShowBook 2.0

  V roce 2016 jsme za úzké a intenzivní spolupráce všech jednatelů společností UPCAST, s.r.o a Showmagazine, s.r.o. s výpomocí externích dodavatelů dokončili zcela nový web! Zadání nebylo jednoduché, měly být zachovány funkce předchozí verze, vybudován systém osobního správcovství pro umělce, maximální využití komunikačních cest pro zákazníky, zvýšení transparentnosti firmy, vytvoření tematického blogu. Prioritou ovšem bylo zachovat přehlednost a vytvořit nástroj, který si oblíbí především pořadatelé společenských akcí, kterým kromě nejširší veřejné databáze uměleckých vystoupení nabídneme i kompletní a dílčí služby event managementu.  Nový web si okamžitě získal nové příznivce a překonal veškerá naše očekávání. To by se nám nikdy nepodařilo bez našich hlavních obchodních partnerů - tedy spolehlivých umělců a spokojených zákazníků ... DĚKUJEME!

  01/01/2016
 • Spuštění "projektu" Showmagazine

  V červnu 2014 začal Patrik Marafko pracovat na novém projektu, u něhož měl vizi, že ho v budoucnu propojí se Showbookem - proto tento projekt také už na počátku pojmenoval Showmagazine.. Showmagazine v prvních momentech byl primárně značkou, které Patrik Marafko poskytl své zkušenosti a dovednosti získané v oblasti organizace a pořádání kulturních akcí získané za více než 10 let a pod kterou produkoval všechny své stávající činnosti. V následujících měsících se z projektu vykristalizovala společnost s názvem Showmagazine, s.r.o, která mimo jiné zabezpečuje kompletní i dílčí služby event managementu, jako je organizace a pořádání společenských akcí.

  06/01/2014
 • ShowBook 1.0

  Od počátku jsme do toho šli naplno. Již tehdy jsme věděli, že potřebujeme web s řadou funkcionalit, které zákazníkům umožní snadný a rychlý výběr ideálního vystoupení pro jejich akci. Verze ShowBook 1.0 prošla mnoha vývojovými momenty, zprostředkovala bezpočet vystoupení. Již v té době jsme spolupracovali na projektu s výbornými lidmi a tato etapa bude navždy zapsána v historii ShowBook. S rozvojem technologií a potřeb nejen našich zákazníků jsme si ale uvědomili, že je po letech potřeba udělat opět velký krok kupředu a přijít s něčím zcela novým.

  01/01/2011
 • Založení společnosti UPCAST s.r.o.

  Oficiální vznik společnosti UPCAST s.r.o., která ShowBook od samého počátku provozuje, se datuje k 20.3.2010. Myšlenka, která stála u zrodu projektu, je však o několik měsíců starší. Psal se rok 2009, když se dva kamarádi - Jiří Těhník a Rudolf Plachý, rozhodli zužitkovat volný čas při studiích. Alternativ bylo hned několik. Kombinace předchozích zkušeností obou studentů nakonec vyústila v tento projekt. Na počátku bylo poznání finanční náročnosti tvorby osobní webové prezentace pro začínajícího umělce. Spojení programátorské praxe s osobními zkušenostmi při realizaci barmanských vystoupení stálo za myšlenkou vytvořit nástroj, který by umožnil všem začínajícím umělcům kvalitní prezentaci vlastního vystoupení s nejnižšími možnými náklady.

  20/03/2010
 • SHŠ PRAHA

  Psal se rok 2002, když se poprvé setkali Rudolf Plachý s Patrikem Marafkem jako spolužáci na Střední Hotelové Škole v Praze Vršovicích. V té době ještě ani jeden z nich netušil, jak moc se budou navzájem inspirovat, i když se každý vydá na několik let jinou cestou, aby se nakonec ještě znovu potkali u nejvýznamnější spolupráce jejich života společně s Jiřím Těhníkem, bez jehož programátorských dovedností by zkušenosti těchto mladíků nikdy nedostaly tu správnou tvář.

  09/01/2002